Лидерът на партия "Има такъв народ" Слави Трифонов критикува остро българските медии за липсата на реакция относно новия държавен бюджет, предложен от правителството. В своя позиция в социалните мрежи той обвини журналистите в двоен стандарт, подчертавайки драстичната разлика между финансовите параметри на предишния и настоящия проектобюджет.
Ето и цялата позиция на Слави Трифонов:
Уважаеми журналисти,
Уважавам дълбоко вашата професия и от много години чета много внимателно всеки ден вашите анализи. Особено политическите и икономическите анализи. Не съм учил икономика, но от много години се занимавам с бизнес, а политиката винаги ме е интересувала. Интересувам се и от шоу новини по ясни причини, но напоследък политиката и икономиката са такова шоу, че напълно изместват интереса ми към шоубизнеса.
Затова сега ще ви задам един въпрос, скъпи приятели. Вие всички заедно дружно критикувахте в един глас внесения от предишното правителство бюджет. Даже мисля, че някои от вас протестираха срещу бюджета заедно с поколението Gen Z. Сега новото правителство, начело с премиера Радев, който също критикува онзи бюджет, има ново предложение за държавен бюджет. Даже си спомням, че тогава той, като виден президент-икономист, каза, че бюджетът на предишното правителство трябва веднага да бъде изтеглен, защото е вреден. Неприятен. Лош. Направо отвратителен.
Е, сега, уважаеми колеги, той като министър-председател предлага нов бюджет. И сега искам да направя едно простичко сравнение. Предишният бюджет - 3 процента дефицит, одобрен от ЕК и заложени реформи за намаляване на дефицита в следващите години. Сегашният бюджет - 5,7 процента дефицит, заплаха от ЕК за вкарване на страната в процедура по свръхдефицит и нови 10 милиарда дълг.
И ето сега, колеги журналисти, моят въпрос към вас.
Вие сега защо не протестирате?
Вие защо не разкъсате този проектобюджет на малки парченца, след като, сравнявайки го с предишния проектобюджет, този е в пъти по-лош?
Вие защо не призовавате за оставка на правителството, за нови избори и защо не сте на жълтите павета заедно с поколението Gen Z?
А, сещам се. Вие не работите според фактите, а според личните си симпатии.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Щом
18:28 26.06.2026
3 Не е по симпатии...
Коментиран от #21
18:28 26.06.2026
4 хаха
ХАХАХА!
Че е смешен учиндолският...
Коментиран от #15
18:28 26.06.2026
5 Анонимен
18:29 26.06.2026
6 Д-р Ментал
18:30 26.06.2026
7 измекяр
18:30 26.06.2026
8 Без име
18:30 26.06.2026
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Дзак
18:31 26.06.2026
11 Прав си!
До коментар #1 от "славуцано":
50 милиарда евро изтеглиха Борисов и Пеевски с гласовете на партията на този лъжец, Слави Трифонов. Някой работник да е взел и един цент от тези пари?!18:32 26.06.2026
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Обективен
18:38 26.06.2026
14 Дориана
18:38 26.06.2026
15 СВО 1 583 дни РЕЗИЛ
До коментар #4 от "хаха":
Отдавна е казано:„Мислете за пресата като за огромна клавиатура, на която правителството може да свири.“ (Гьобелс)
18:42 26.06.2026
16 Този тип се описва с 1 дума
18:44 26.06.2026
17 КАЗВАМ
БЮДЖЕТА Е ТАКЪВ, КАКЪВТО Е! НАПРАВИЛИ СА ГО СПЕЦИАЛИСТИТЕ С РЕАЛНИ ЦИФРИ! ТИ ЛУД ЛИ СИ БЕ, ДА ИСКАШ ОТ ПРАВИТЕЛСТВО, КОЕТО Е ВЪВ ВЛАСТТА ОТ 1 МЕСЕЦ - НИКОГА ПРЕДИ ТОВА НЕ СА БИЛИ И ДА НЕ НАПРАВЯТ РЕВИЗИЯ НА ТОВА, КОЕТО СА ЗАВАРИЛИ И ДА НЕ ПРАВЯТ БЮДЖЕТ С РЕАЛНИ ЦИФРИ? ТЕ НЕ СА ГЕРБ, ИТН, ДПС ИЛИ БСП, СЪВЗЕМИ СЕ! НЯМА ДА ЛЪЖАТ, ТЕ НЕ МОГАТ! ШИКАЛКАВЕНЕТО ВИ СВЪРШИ, РАЗБЕРИ! АКО СЕ СЪМНЯВАТЕ, ЧЕ ТОВА НЕ Е ВЕРНИЯ БЮДЖЕТ, ДАЙТЕ ГО НА ПРОКУРОР! НО СЕ СЪМНЯВАМ, ЧЕ СИ ПРАВ И ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ СИНДИКАТИТЕ И ЕКСПЕРТИ ПО БЮДЖЕТИРАНЕ СА ГО ВИДЕЛИ И СА СЕ ЗАПОЗНАЛИ С ФАКТИТЕ /ДОКУМЕНТИТЕ/ И ВСИЧКИ КАЗВАТ, ЧЕ ТОВА Е РЕАЛНОСТТА И ЧЕ ТЕ СА СТЪПНАЛИ НА РЕАЛНИТЕ ЦИФРИ, ПИТАМ ТЕ ТЕБ, ТИ ОТ ЧИЙ ЗОР КРЕШТИШ, А? ДА НЕ СЕ СТРАХУВАШ, ЧЕ СА ИЗРОВИЛИ НЕЩО, В КОЕТО ТИ ИМАШ ПРЪСТ? ЗАСРАМИ СЕ, ВСИЧКИ РАЗБРАХМЕ - ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ, ЧЕ СИ ПАТЕРИЦА ДПС-НН, ТИ СИ ДПС-2!
Коментиран от #27
18:49 26.06.2026
18 Хмм
18:52 26.06.2026
19 той (РР) , като виден президент икономис
бюджетът на предишното правителство трябва веднага да бъде изтеглен, защото е вреден. Неприятен. Лош. Направо отвратителен.
А Сега Предлага !
Два пъти по -лош Бюджед за сметка на България и Българския Народ !
Коментара !
Е Излишен !
Тоя Дето Щеше Да Бори "Олигархичния Модел" !
18:52 26.06.2026
20 КАЗВАМ
18:54 26.06.2026
21 Хмм
До коментар #3 от "Не е по симпатии...":
и от кого са цензурирани като не смеят да пишат, че Радев има 53% одобрение и 28% неодобрение, след него е Костадинов с 14% одобрение и 65% неодобрение, а трифонов го няма никакъв18:56 26.06.2026
22 Как
19:05 26.06.2026
23 Горски
средна брутна заплата - 3000евро
2% клас вместо 0.6% както е за всички останали;
20 брутни при пенсия вместо 2 както е за всички останали;
60 дни отпуск вместо 20 както е за всички останали;
почивни, пътни, квартирни, дрехи, телефони, порцион и тн и тн работа - зероу, нул, нихт, хич биля, ето къде е проблема, но никой не смее да пипа там Ето хронологията:
1. Надуваме балона, менкаме в статистиката и чакаме ЕЦБ да ни спасява със заеми.
2. Сменя се властта.
3. Още незапочнали да управляват новите вадят реалните данни за дереждето.
4. Довчерашното статукво ревва: Аууу тези разсипаха държавата. Пичове, няма как новия тренер да разсипе отбора за 1 ден. Ваши са трансферите и стратегията до тук.
Ако трябва да сме по-директни - кафевите гащи са на рози който току що ги е издул.
19:09 26.06.2026
24 вехтия
Коментиран от #26
19:16 26.06.2026
25 Мнение
19:43 26.06.2026
26 Анонимен
До коментар #24 от "вехтия":
Щом искате да ви крадат сегашните червени другари нека ви крадат Само че аз съм съгласен с това което казва Слави19:45 26.06.2026
27 Анонимен
До коментар #17 от "КАЗВАМ":
Бре бре бре тук какви лъжи и то с големи букви за дъртите червените малоумници хахаха да лъжат да ги заблуждават да ги крадат Е докога така дали ще е Избори и вън на червените олигарси черепи божкови бобокоци Прокопоци герговите и още и още Избори19:49 26.06.2026
28 Анонимен
19:51 26.06.2026
29 Стойко
E, сега, уважаеми колеги, той като министър-председател предлага нов бюджет. И сега искам да направя едно простичко сравнение. Предишният бюджет - 3 процента дефицит, одобрен от ЕК и заложени реформи за намаляване на дефицита в следващите години. Сегашният бюджет - 5,7 процента дефицит, заплаха от ЕК за вкарване на страната в процедура по свръхдефицит и нови 10 милиарда дълг.
И ето сега, колеги журналисти, моят въпрос към вас.
Вие сега защо не протестирате?
Вие защо не разкъсате този проектобюджет на малки парченца, след като, сравнявайки го с предишния проектобюджет, този е в пъти по-лош?
Вие защо не призовавате за оставка на правителството, за нови избори и защо не сте на жълтите павета заедно с поколението Gen Z?
Коментиран от #34
20:02 26.06.2026
30 Иван
20:02 26.06.2026
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 слави
20:05 26.06.2026
33 Де бил
20:17 26.06.2026
34 Стенли
До коментар #29 от "Стойко":
Слави с право пита защо този бюджет който обслужва тежката олигархия и подтиска обикновените хора който в пъти е по лош от предишния не предизвиква масови и яростни народни протести. Ще ти отговоря Слави - защото сезона е отпускарски и населението още не са усетил глада. Зимата заповядай Слави като един от водачите да арестуваме подлогата крадец на олигархията....Коментиран от #38
20:23 26.06.2026
35 Дзак
20:33 26.06.2026
36 Балабанов
20:35 26.06.2026
37 И ДжУР НА ЛЯТА
20:37 26.06.2026
38 Слави гаври муно президент -икономист😂
До коментар #34 от "Стенли":
Слави Трифонов има регистрация в социалната мрежа от 2009 г.и 658 хиляди последователи за 17 години. Хората са го последвали да следят всяка негова публикация за например бъдещи негови концерти ,програма на шоуто му. Myнчo кРадев боташа има регистрация откакто стана президент ,тоест от 2016 г.и 510 хиляди последователи. Днес вече Слави след точното разкриване на мyнчo и грабежа с олигархията си Слави е подкрепен от 30 хиляди. Myнчо боташа от 510 хиляди последователи има 24 хиляди реакции повечето от които се смеят. И е прав Слави да попита след като мyнчo боташов е подкрепил протестите срещу миналия бюджет и се е възползвал от тях защо сега предлага в пъти по лош и удрящ обикновените хора бюджет - "Затова сега ще ви задам един въпрос, скъпи приятели. Вие всички заедно дружно критикувахте в един глас внесения от предишното правителство бюджет. Даже мисля, че някои от вас протестираха срещу бюджета заедно с поколението Gen Z. Сега новото правителство, начело с премиера Радев, който също критикува онзи бюджет, има ново предложение за държавен бюджет. Даже си спомням, че тогава той, като виден президент-икономист, каза, че бюджетът на предишното правителство трябва веднага да бъде изтеглен, защото е вреден. Неприятен. Лош. Направо отвратителен.Е, сега, уважаеми колеги, той като министър-председател предлага нов бюджет.
20:39 26.06.2026
39 0407
що немашечудеса от мъжество и управленска мощ.......
20:56 26.06.2026
40 Налудник
21:02 26.06.2026
41 Анонимен
Коментиран от #42
21:04 26.06.2026
42 Евгени от Алфапласт
До коментар #41 от "Анонимен":
Промяна, цял де те няма, ще те блъсне топлинен удар. Пази се, че после кой ще лиже подкръстието на бацко.🤣21:07 26.06.2026
43 Цвете
21:09 26.06.2026
44 Исторически факти
Предишният бюджет на Теменужката от Герб беше тотална лъжа, измама и фалшификация... за да ни набутат в еврозоната и нещо, което струваше 1 лев, днес стана 1 евро...
Жалко, че опряхте на пропагандата на Славуцата Чалгаря... Падение...
21:14 26.06.2026